Szamocin - Ponad 30 pływaków ścigało się na jeziorze Siekiera

M. Hołubowski
Najlepszymi zawodnikami z Szamocina okazali się Leszek Adamski oraz Bogdan i Przemysław Bembnistowie Martin Nowak
Trzecie zawody cyklu Pucharu Czterech Jezior odbyły się na jeziorze Siekiera w Szamocinie. Wystartowało 32 pływaków.

Wyścig główny wygrał Tomasz Błażejewski z Gorzowa Wlkp., który dystans około 1500 metrów pokonał w czasie ponad 16 min 7 sek. Na drugim miejscu linię mety przepłynął Jan Urbaniak z Poznania, który uzyskał czas powyżej 16 min 16 sek. Trzecie miejsce zajął Damian Goździk z Poznania z czasem blisko 17 min 34 sek.

Spośród chodzieskich zawodników najlepiej wypadł Bartosz Smaruj, który wywalczył doskonałe 8 miejsce. Z kolei Leszek Adamski, najlepszy spośród mieszkańców Szamocina, uplasował się dopiero na 27 pozycji, z czasem ponad 30 minut. Za nim na linię mety przypłynęli: Bogdan Bemnista - 28 miejsce i Przemysław Bemnista - 29 miejsce, a Marcin Krasowski przypłynął na przedostatnim - 32 - miejscu.

Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Drab z Częstochowy. Natomiast jedyna zawodniczka z Chodzieży, Laura Budna, wywalczyła 18 miejsce a w swojej kategorii K-2 znalazła się na trzecim miejscu.

Ostatnie zawody w ramach cyklu i podsumowanie pucharu, odbędą się 28 sierpnia o godzinie 14 na jeziorze Karczewnik w Chodzieży.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.