Szamocin: Laptopy i tablety dla szkół czyli nowy sprzęt za ponad 100 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Redakcja
Dzięki państwowym programom związanym ze zdalnym nauczaniem, do szkół w gminie Szamocin trafił nowy sprzęt komputerowy o wartości ponad 100 tysięcy złotych

Gmina Szamocin skorzystała dwóch programów związanych ze zdalnym nauczaniem, dzięki którym szkoły wzbogaciły się o nowy sprzęt komputerowy. Jego łączna wartość to ponad 100 tysięcy złotych. Za tę kwotę zakupiono blisko 50 urządzeń: laptopów i tabletów. Trafiły one do szkół w Szamocinie i Lipiej Górze.

Pierwszy program, czyli "Zdalna szkoła", pozwolił na wyposażenie w laptopy trzech nauczycieli i dziewięciu uczniów Szkoły Podstawowej w Lipiej Górze. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szamocinie otrzymali 13 laptopów z programu oraz 8 z zasobów szkoły. Wartość przedsięwzięcia wynosiła 60 tysięcy złotych.

Gmina przystąpiła również do realizacji drugiego programu "Zdalna szkoła +", który opiewał na kwotę 55 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zakupiono nowe tablety, z których siedem trafiło do uczniów w Lipiej Górze, a siedemnaście - do szkoły w Szamocinie.

Łączna liczba zakupionych urządzeń w ramach obu projektów to 49, natomiast łączna wartość projektów to 115 000 złotych.

Szamocin: Laptopy i tablety dla szkół czyli nowy sprzęt za p...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie