Szamocin: Andrzej Klawitter upamiętniony. Twórczość cenionego literata zaprezentowano w bibliotece

Redakcja
Ceniony literat i satyryk Andrzej Klawitter zmarł w 2019 roku. Pochodził z Szamocina. Dzięki jego córce, Monice Klawitter, jego twórczość zostanie upamiętniona

W ubiegły czwartek (18 czerwca 2020 r.) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamocin odbyła się prezentacja twórczości nieżyjącego już pisarza Andrzeja Klawittera. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego autorką jest Monika Klawitter - córka pisarza.

- Dla mnie to bardzo ważne doświadczenie, kiedy nie ma już mojego taty, a ja występuję trochę w roli promotora jego dorobku artystycznego - wyjaśnia Monika Klawitter.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz miasta i gminy Szamocin, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szamocinie, przedstawiciele organizacji seniorów, aktorzy Teatru 44 oraz czytelnicy.

- Temat spotkania dotyczył głównie formy literackiej, jaką jest słuchowisko. Z kilku powodów. Po pierwsze, była to okazja do prezentacji nieopublikowanego dramatu mojego ojca „Dzielny Azorek”, nagranego przez aktorów Teatru 44. Było to też nawiązanie do jego debiutu - właśnie słuchowiskami „Granica” i „Operacja”, wydanymi w roku 1985 przez Program 2 Polskiego Radia - tłumaczy Monika Klawitter.

Projekt będzie realizowany do końca czerwca. W sobotę, 26 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się wystawa "Wyprawa na drugi brzeg" w Regionalnym Muzeum w Wągrowcu.

Szamocin: Andrzej Klawitter upamiętniony. Twórczość cenioneg...

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie