Świetny pomysł, świetna zabawa. VI Mikołajkowy Turniej Starszaków.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
arch. Piotr Jankowski
Udostępnij:
VI Mikołajkowy Turniej Starszaków, w nieco zmienionej formie

Jeszcze nigdy, tak ważne jak teraz, nie było dbanie o zdrowy tryb życia, a jak wiemy zdrowe nawyki warto kształtować od najmłodszych lat.

Wracając do tradycji Klub Sportowy Gontyniec w Chodzieży przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej w Chodzieży zaprosił przedszkolaków do wspólnej sportowej zabawy.

8 grudnia 2021 roku odbył się kolejny- już VI Mikołajkowy Turniej Starszaków, w nieco zmienionej formie, w której wzięło udział, aż 10 przedszkoli z naszego powiatu, które wystawiły aż 14 drużyn. Tym razem sportowa rywalizacja odbywała się w formie online, a mali sportowcy uczestniczyli w zabawie w swoich przedszkolach. Dzięki technologii mogliśmy poczuć się jak na prawdziwym stadionie, a emocji nie brakowało.

W sportowej rywalizacji brały udział przedszkola z Chodzieży - Niepubliczne Przedszkole Językowo - Sportowe "Czerwona Ciuchcia", Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki, Niepubliczne Przedszkole nr 3 "Wesoły Smyk", Niepubliczne Przedszkole nr 4 "Pod Dębusiem Olbrzymkiem", Przedszkole Ekologiczno - Sportowe "Mali Odkrywcy", Miejskie Przedszkole nr 5 "Pod żaglami piątki", Przedszkole Samorządowe w Margoninie, Przedszkole w Zacharzynie, Przedszkole w Oleśnicy oraz Gminne Przedszkole w Stróżewie.

W świątecznych nastrojach zaczęły się sportowe zmagania najstarszych grup przedszkolnych. Mali zawodnicy dzielnie radzili sobie z kolejnymi konkurencjami i wykazywali się prawdziwym hartem ducha. Podczas udziału w wyścigach rzędów walczyli wytrwale w każdej konkurencji, a uśmiechy towarzyszyły im do samego końca. Przy wtórze świątecznych melodii przedszkolacy z naszego powiatu walczyli o kolejne punkty. Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju zostały wszystkie przedszkola. Dla uczestników turnieju przygotowane zostały dyplomy oraz upominki. Na zakończenie tego radosnego spotkania zaśpiewaliśmy wspólną mikołajkową piosenkę.  
W trakcie sportowej rywalizacji fair - play było słychać nie tylko zadowolenie wśród dzieci, ale także sportową walkę i okrzyki kibiców.

Bardzo dziękuję wszystkim przedszkolakom i ich opiekunom za aktywne uczestnictwo i wspólną wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że kolejnym razem, uda nam się spotkać w tradycyjnej formie. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

- dodaje organizator Piotr Jankowski

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie