Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces uczniów Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach!

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Uczniowie zostali finalistami konkursu AI4Youth! W związku z tym zostali zaproszeni na uroczystą Galę finałową projektu do Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie

Uczniowie Zespołu Szkół im. J. Wybickiego w Ratajach, Mikołaj Pytlak, Maurycy Lenarczyk, Maciej Kwiatkowski pod opieką nauczyciela Rafała Szymańskiego napisali projekt konkursowy Intel AI4Youth, który znalazł się wśród najlepszych prac. Uczniowie zostali finalistami konkursu AI4Youth! W związku z tym zostali zaproszeni na uroczystą Galę finałową projektu do Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie w dniu 03.11.2022 roku.

Uczniowie Zespołu Szkół im. J. Wybickiego w Ratajach stworzyli projekt SUS Pills, którego celem było rozwiązanie problemu niebezpiecznego przyjmowania tabletek. Jego autorzy stworzyli aplikację, która pozwala swoim użytkownikom w szybki i przejrzysty sposób wykrywać rodzaj tabletek ze zrobionego zdjęcia. Z użyciem sztucznej inteligencji ich aplikacja ma na celu zapewnienie tym osobom bezpieczeństwa, informując ich o potencjalnym zagrożeniu substancji (leków), które chcą zażyć.

W polskim projekcie wzięło udział 60 szkół, 120 nauczycieli oraz 1800 uczniów. Na konkurs, który był zwieńczeniem projektu, spłynęło blisko 100 prac.

Do projektu przygotowywali się rok. Program AI for Youth jest autorskim, globalnym programem firmy Intel, mającym na celu zwiększenie świadomości cyfrowej, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji oraz promowanie kompetencji przyszłości wśród młodzieży. Projekt AI4Youth realizowany jest przez Konsorcjum Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Software Development Academy działających na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Jest on skierowany do uczniów i nauczycieli publicznych liceów ogólnokształcących oraz techników zawodowych i ma za zadanie poszerzenie wiedzy jak i zwiększenie umiejętności nie tylko technologicznych, ale i społecznych. Program obejmował 4 etapy dzięki którym młodzi ludzie zdobyli wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwoliły stworzyć własny projekt dzięki wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji.

Program ruszył we wrześniu 2021 roku, obejmował na początku kursy dla nauczycieli. Następnie każdy z nauczycieli prowadził warsztaty z uczniami w szkole, po których część z nich została zaproszona na zajęcia rozszerzające z AI.

W kolejnym etapie uczniowie w zespołach 1-3 osobowych tworzyli własne projekty konkursowe, wykorzystujące algorytmy AI do rozwiązywania problemów społecznych na poziomie lokalnym lub globalnym. Wybrali własny kierunek i tematykę projektu. To nim się zajmowali, wykorzystując poznaną na zajęciach wiedzę, umiejętności i otrzymane programistyczne narzędzia.

Obecnie program jest wdrażany w 15 krajach i wyposażył ponad 150 000 studentów na całym świecie w umiejętności AI. W kolejnych latach liczba krajów przygotowujących młodzież na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją wzrośnie do 30!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sukces uczniów Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach! - Chodzież Nasze Miasto

Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto