Straż w Chodzieży ma mistrza w strzelectwie sportowym!

ChodzieżNM
Bartosz Burzyński z chodzieskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej wywalczył tytuł Mistrza Wielkopolski podczas I Mistrzostw Strażaków PSP w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Zdroju (pow. grodziski). Był bezkonkurencyjny zarówno w dwuboju jak i w strzelaniu z pistoletu

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży brała udział w I Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków PSP w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Zdroju (powiat grodziski). W rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się nasz strażak, mł. asp. Bartosz Burzyński, który zajął 1 miejsce strzelaniu z pistoletu (zdobył 94 pkt. na 100 pkt. możliwych) oraz 1 miejsce w dwuboju (karabinek i pistolet łącznie), uzyskując tytuł Mistrza Wielkopolski!

Konkurencje polegały na oddaniu 10 strzałów z karabinka sportowego do tarczy z odległości 50 metrów i 10 strzałów z pistoletu sportowego do tarczy z odległości 25 metrów. Poza klasyfikacją indywidualną, pod uwagę brano również wyniki całej drużyny.

Pozostali chodziescy reprezentanci: st. asp. Dominik Gapiński oraz asp. Maciej Nowak także poradzili sobie bardzo dobrze, dzięki czemu komenda w Chodzieży wywalczyła drużynowe wicemistrzostwo Wielkopolski. Warto dodać, że w zawodach startowały 32 drużyny z całego województwa.