Stowarzyszenie Ehrhardt w Budzyniu na Pikniku Historycznym "Wojsko Wielkopolskie 1919" (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17 w Budzyniu wzięli udział w Pikniku Historycznym "Wojsko Wielkopolskie 1919", w trakcie którego odbyła się rekonstrukcja przyjazdu generała Józefa Dowbora - Muśnickiego do Wągrowca

W niedzielę 20 października na dworcu PKP w Wągrowcu odbył się Piknik Historyczny "Wojsko Wielkopolskie 1919". W trakcie imprezy odbyła się rekonstrukcja przyjazdu do Wągrowca generała Józefa Dowbora - Muśnickiego. W holu głównym dworca odsłonięto tablicę pamiątkową. Były również dioramy, prezentacje umundurowania i uzbrojenia, prelekcje i sporo innych atrakcji, w tym replika samolotu Fokker D.VIII. Pogoda zachęcała do historycznej podróży w przeszłość - a dokładnie 100 lat wstecz.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17 w Budzyniu: Radosław i Daniel Suliccy, Sławomir i Dawid Niedbalscy, Dominik Romanowski, Dominik Ciesielski i Ryszard Soboń. Nie zabrakło również samochodu pancernego Ehrhardt M17 wraz z załogą.

Zdjęcia i informacje: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17 w Budzyniu

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie