Stacja Szamocin: Na warsztatach Akademii Liderów dzieci i młodzież "bawią się" sztuką (FOTO)

Redakcja
Stacja Szamocin już po raz trzeci zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w warsztatach Akademii Liderów. Uczestnicy uczą się sztuczek kuglarsko-cyrkowych, biorą udział w zajęciach teatralnych oraz poznają tajniki fotografii i kręcenia filmów

Trwają warsztaty interdyscyplinarne w ramach projektu Stacji Szamocin - Akademia Liderów III. Dzieci i młodzież uczą się fotografować, malować i filmować, a także poznają sztukę kuglarsko-cyrkową. Ponadto spotyka się grupa teatralna, która tworzy przedstawienie „Kieszonkowe przygody” wg. opowiadania Bułata Okudżawy.

W maju i w czerwcu na terenie gminy Szamocin odbyły się pokazy dla dzieci w ramach innego projektu Stacji: „Teatrzyk zajechał – kontynuacja edukacji kulturalnej 2019”.

Aktualnie odbywają się przygotowania do premiery „Perły pieśni” wg. Janusza Korczaka. Spektakl ten będzie pokazywany w świetlicach i przedszkolach jesienią.

Jeszcze do końca roku Teatr Stacja Szamocin zaprezentuje 15 spektakli. Oba projekty są dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie