Spotkania z absolwentami w I LO w Chodzieży: Uczniowie mogą posłuchać ciekawych wykładów (FOTO)

Redakcja
W ramach cyklu "100. lecie I LO w Chodzieży" szkoła zaprasza absolwentów, którzy wygłaszają dla uczniów wykłady na ciekawe tematy z różnych dziedzin

W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w Chodzieży odwiedził dr Rafał Wiśniewski, absolwent 2005 roku, który na co dzień pracuje na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Było to drugie spotkanie z absolwentem szkoły, które odbyło się w ramach cyklu "100. lecie I LO w Chodzieży".

Specjalizacja dra Rafała Wiśniewskiego to współczesne stosunki międzynarodowe, a szczególnie tematyka Azji Wschodniej. Dwie grupy uczniów, klas II i III profilu humanistycznego i matematyczno-geograficznego, miały okazję wysłuchać wykładów i zadać gościowi pytania, dotyczące tematyki konfliktu koreańskiego i fenomenu rozwoju chińskiej gospodarki.

- Serdecznie dziękuję dr Wiśniewskiemu za wizytę i ciekawe prezentacje. Kolejny gość przed świętami Bożego Narodzenia - zapowiada nauczyciel geografii w I LO i zarazem radny powiatowy Mariusz Witczuk.

Pierwszym gościem był Alan Gursz, absolwent rocznika 2009/12, który jako hydrograf realizuje projekty badawcze w różnych zakątkach Wszechoceanu. Na zlecenie firm z całego świata przygotowuje cyfrowe mapy dna oceanicznego, poszukuje wraków oraz złóż surowców mineralnych. Opowiedział uczniom klasy II i III o profilu matematyczno-geograficznym o swoich doświadczeniach, pasji i zadaniach, jakie stoją przed załogą statku, którym pływa.

Polka wśród najbardziej wpływowych ludzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie