SP nr 1 w Chodzieży: Uczniowie spędzili tydzień w Bułgarii. Pojechali tam w ramach projektu Erasmus (FOTO)

Redakcja
W ramach międzynarodowego projektu Erasmus plus, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży spędziła tydzień w bułgarskim Welingradzie, gdzie integrowała się z uczniami z Bułgarii, Włoch, Rumunii i Turcji

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus plus, uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży pojechali wraz z nauczycielami do Welingradu w Bułgarii. Wyjazd rozpoczął się 24 marca i trwał do 31 marca. Poza młodzieżą z Polski, uczestniczyli w nim również uczniowie z Włoch, Rumuni i Turcji.

Młodzież przez cały tydzień przebywała u rodzin swoich nowopoznanych kolegów z Bułgarii.

Tematem przewodnim spotkania była dyskryminacja. Uczniowie przedstawiali prezentacje, dotyczące stereotypów o krajach partnerskich.

Dodatkowo uczestnicy wyjazdu poznawali też tańce, charakterystyczne dla każdego z krajów uczestniczących w projekcie.
- Mieliśmy niepowtarzalną okazję zatańczyć Poloneza na deskach starożytnego amfiteatru w Plovdiv - drugiego co do wielkości miasta w Bułgarii. To było niesamowite - relacjonuje jedna z uczestniczek.

Mieszkając u swoich partnerów, uczniowie chodzieskiej jedynki mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z bułgarską kulturą, zwyczajami i kuchnią. Przy okazji poszerzali zaś swoje umiejętności językowe.

Na pytanie: "Co im się najbardziej podobało?", po powrocie zgodnie odpowiedzieli - "Ludzie!".

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie