Skandia Maraton w Chodzieży. Dopisała pogoda i zawodnicy

Anna Wałkowska
Mieczysław Hołubowski
Na starcie chodzieskiej edycji maratonu Skandia stanęło 700 kolarzy. W wyścigu wzięli udział zawodowcy i amatorzy z całej Polski.

Uczestnicy ścigali się na czterech dystansach - rodzinnym, mini, medio i grand fondo. Najkrótszy etap liczył 7km, natomiast najdłuższy aż 84 km.

Trasa maratonu wiodła w głównej mierze leśnymi ścieżkami. Organizatorzy ocenili ją na 3-4 w sześciostopniowej skali trudności. Uczestnikom najmocniej dały się we znaki nie tyle wymagające górki, co błotniste podłoże. Nie brakowało upadków, zaś całkowity czas przejazdu w porównaniu z poprzednimi edycjami, okazał się wyjątkowo długi.

Zobacz film: Maraton Skandia w Chodzieży

Pedałujący pod szyldem Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego Roman Kołodziejczyk, startujący w tym roku na odcinku mini, do mety dojechał na czwartym miejscu, ale w swojej kategorii był pierwszy. Wśrod kobiet, pierwsze miejsce w K-2 wywalczyła chodzieżanka Daria Kasztarynda.

W kategorii medio najlepszym zawodnikiem z Chodzieży był Bartosz Kołodziejczyk, który wywalczył 1. miejsce w M-1.

Zwycięzcą najdłuższego odcinka został Bartosz Banach z Mróz Aktiv Team. Maciej Pawiński - jedyny zawodnik z Chodzieży jadący na tym samym dystansie, w swojej kategorii był czwarty.

W sportowej rywalizacji uczestniczyli także burmistrz Jacek Gursz i jego zastępca - Piotr Witkowski.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)