Sezon truskawkowy już się rozpoczął. Wyszyny to zagłębie truskawkowe [ZDJĘCIA]

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
W naszym powiecie takim zagłębiem truskawkowym są Wyszyny

Na rynku pojawiły się już pierwsze polskie truskawki ceny są dość wysokie, bo wysokie są koszty produkcji tych owoców. W naszym powiecie takim zagłębiem truskawkowym są Wyszyny w gminie Budzyń, gdzie są cztery duże plantacje truskawek.
Plantację truskawek od 20 lat prowadzi Daniel Bondecki jest to rodzinna uprawa. Owoce zaczynają dojrzewać i za chwile przystąpią do zbioru, a zabiegi agrotechniczne prowadzone są przez cały czas.
Daniel Bondecki: Truskawki dojrzewają i od tego tygodnia zaczynamy zbiór, mam doświadczoną ekipę, ale zawsze brakuje nam rąk do pracy, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych. Jeżeli chodzi o zarobki to przy zbiorze można zarobić dobrą dniówkę. W ostatnich dniach słyszeliśmy zachętę ministra aby nauczyciele zbierali truskawki, sam jestem inżynierem ogrodnictwa i wiem ile czasu i ile wyrzeczeń potrzeba, aby ukończyć studia, a potem pracować w swoim zawodzie. Nauczycieli nie mieliśmy tutaj na zbiorach, ale jeżeli ktoś by chciał pracować przy zbiorze to zapraszamy. Zbiór potrwa do końca czerwca.

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie