Ruszyła Okręgówka: drużyny Polonia i Sokół wygrały Kłos przegrał (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Mecz Polonii Chodzież z Tarnovią Tarnówka - inauguracja rundy wiosennej 2019
Mecz Polonii Chodzież z Tarnovią Tarnówka - inauguracja rundy wiosennej 2019 Piotr Ślęzak
W sobotę i niedzielę grała okręgówka. Nasze dwie drużyny z klasy okręgowej poradziły sobie dobrze, a jedna kiepsko.

Bardzo dobrze radzi sobie Polonia Chodzież, drugi mecz z rzędu wygrany było to już widać na sparingach. W sobotę 23 marca Polonia Chodzież podejmowała Tarnovię Tarnówka, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mecz bardzo ostry, dużo niebezpiecznych sytuacji i dużo żółtych kartek. Polonia dostała trzy żółte, a Tarnovia, aż pięć żółtych. W pierwszej połowie bezbramkowo. Dopiero druga połowa meczu przyniosła zwycięstwo Polonii. Poloniści wywalczyli rzut rożny w 82 minucie, który wykonał Benjamin Bednarz podając do Dawida Chmielnickiego, a ten strzelił jedyną bramkę w meczu. Polonia – Tarnovia 1:0. Polonia jest na 15 przedostatnim miejscu w tabeli. Mecz obejrzało 200 kibiców więcej niż ostatnio. Za tydzień Polonia gra na wyjeździe.

Sergiusz Grabowski trener Polonii: Ważne jest zwycięstwo, chłopaki pokazali charakter. Mecz był trudny, kopanina, ale po ciężkim meczu wygrana cieszy. Dziękuję kibicom za tak liczne przybycie ta obecność bardzo nam pomaga.

Wspaniale poradzili sobie zawodnicy Sokoła Szamocin, którzy rozegrali mecz w Białośliwiu ze Stellą. Do przerwy 0:0, ale po przerwie było dużo lepiej. W 65 minucie Tobiasz Gryczka strzela pierwsza bramkę, w 70 Artur Wołowicz i na koniec 85 Mateusz Hejnicki. Sokół wygrał 0:3.

Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Dobry wynik, ale moich zawodników stać na więcej. To pierwsze spotkanie muszą się zgrać, ale wynik cieszy.

Niestety nie mieli szczęścia zawodnicy Kłosa, którzy grali na wyjeździe w Okonku. Mecz rozpoczął się cudownie bo już w 5 minucie Filip Czerwiński junior grający w seniorach strzelił pierwszą bramkę dla Kłosa i jest 1:0. Niestety to była ostatnia bramka dla Kłosa bo jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy Włókniarza strzelili dwie bramki do przerwy 2:1. Po przerwie jeszcze gorzej obrońca Kłosa otrzymał czerwona kartkę i grali w osłabieniu. Taką sytuację wykorzystali przeciwnicy strzelając trzecią bramkę. Mecz zakończył się 3:1 dla Okonka. Kłos zajmuje 12 miejsce w tabeli.