Rozgrywany jest Jeździecki Puchar - Junior 2017

Bożena Wolska
Po raz pierwszy rozgrywany jest jeździecki Pucharu Powiatu Chodzieskiego Junior 2017. W Podstolicach odbyły się drugie zawody cyklu.

W minioną sobotę na boisku sportowym w Podstolicach odbyły się towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody organizowane przez Fundację Karino.

W trakcie zawodów rozegranych zostało 5 konkursów w kategoriach „Debiuty”, mini LL (60 cm), LL (80 cm), L (100 cm) oraz rozgrywany o puchar Wójta Gminy Budzyń, konkurs L1 (wysokość przeszkód 105 cm). Zawody w Podstolicach były jednocześnie drugim etapem Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskiego JUNIOR 2017, pod patronatem Starosty Chodzieskiego oraz Banku Spółdzielczego .

- Puchar organizujemy pierwszy raz i w tym roku zdecydowaliśmy się na rozegranie go w grupie wiekowej do 15 lat. Chcielibyśmy i tak została przygotowany regulamin rozgrywek, aby zwyciężyła osoba posiadająca największe umiejętności jeździeckie, które dzięki otrzymanej nagrodzie będzie mogła dalej rozwijać w stajni mistrza Polski - wyjaśnia R. Pisarek. Rywalizacja pucharowa była najbardziej widoczna w konkursie mini LL z trafieniem w normę.

Walka na parkurze rozegrała się pomiędzy aktualną liderką pucharu Oliwią Jach (39 pkt) oraz wiceliderką Darią Wiką (33 pkt), która wygrała ten konkurs niewielką różnica czasową z Oliwią. Na trzecie miejsce rozgrywek pucharowych po zawodach w Postolicach wysunęła się Julka Stochaj (29 pkt).

Już w najbliższą sobotę 1 lipca Fundacja Karino będzie organizowała po raz pierwszy zawody jeździeckie na stadionie miejskim w Szamocinie, które będą jednocześnie trzecim etapem Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskieg.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe