Remont wiaduktów w Chodzieży ma ruszyć w maju. Samorządy dołożą do niego 1,5 mln złotych

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
PKP chcą rozpocząć w maju przebudowę wiaduktów kolejowych przy ul. Mostowej i Kochanowskiego w Chodzieży. 1,5 miliona złotych do inwestycji dołożą samorządy miasta i powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chodzieży, w sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej zastępca burmistrza, Piotr Witkowski, poruszył temat modernizacji chodzieskich wiaduktów. Jak mówił, prace powinny rozpocząć się w maju, a cały projekt związany z remontem linii kolejowej Poznań-Piła ma zostać zakończony do listopada.

PKP chcą, aby samorząd miejski i powiatowy dołożyły 1,5 miliona złotych do inwestycji związanej z wiaduktami. Kwotę tę postanowiono „podzielić” po połowie - dlatego każdy z samorządów zadeklarował przeznaczenie na ten cel 750 tys. zł. Dodatkowo w gestii powiatu będzie leżała przebudowa nawierzchni pod wiaduktami.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wiadukt przy ul. Kochanowskiego ma zostać całkowicie przebudowany. Powstaną pod nim dwa pasy ruchu oraz przejście dla pieszych, a całość będzie kosztować około 3,2 mln złotych. Z kolei przy ul. Mostowej zakres prac będzie mniejszy. „Wydrążone” zostanie tam jedynie przejście pieszorowerowe.

Ostatnie spotkanie przedstawicieli PKP, miasta i powiatu w sprawie wiaduktów miało miejsce w połowie lutego. Potwierdzono na nim wcześniejsze ustalenia, a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zobowiązały się do wystosowania oficjalnego wniosku do obu samorządów. Zgodnie ze słowami wiceburmistrza Piotra Witkowskiego, konieczne są jeszcze analizy dotyczące kwestii formalno-prawnych związanych z dofinansowaniem inwestycji.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie