Remont wiaduktów w Chodzieży idzie bez zakłóceń. Widać kolejne postępy prac (ZDJĘCIA)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Widać kolejne postępy robót przy wiaduktach kolejowych w Chodzieży. Konstrukcja nowego wiaduktu przy ul. Kochanowskiego jest już gotowa, a prace przy ul. Mostowej znajdują się na półmetku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o wyszlifowaniu szyn między Poznaniem a Obornikami, którego efektem jest cichsze kursowanie pociągów i większy komfort dla pasażerów. Na całej, ponad 130 km trasie z Poznania do Piły pociągi jeżdżą już po nowych, bezstykowych torach. Na razie podróż między Piłą a stolicą Wielkopolski skróciła się o ok. 15 min dla pociągów pośpiesznych i ok. 7 min dla składów regionalnych, ale po zakończeniu całej modernizacji ma trwać nawet o 40 minut krócej.

Jak zapewnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, prace przy chodzieskich wiaduktach idą w dobrym tempie i zgodnie z harmonogramem. Na ul. Kochanowskiego skończyła się już budowa konstrukcji nowego wiaduktu. Wkrótce zacznie się wykonywanie zasypki, a następnie układanie nowych torów. Na półmetku są też prace na ul. Mostowej, gdzie powstaje tunel dla pieszych i rowerzystów. Poprawiono już odwodnienie wiaduktu. W zakresie prac, które przeprowadzi jeszcze wykonawca, jest m.in. uzupełnienie ubytków wiaduktów.

Równocześnie postępuje remont przejścia podziemnego na dworcu. W tunelu odnawiane są ściany, schody i posadzki. Będzie lepsze oświetlenie, nowe zadaszenia oraz udogodnienia dla osób niedowidzących - pasy dotykowe i oznaczenia kolorystyczne.

Wszystkie prace planowane są do końca roku.

Zdjęcia: Anna Karbowniczak, Małgorzata Jeśko-Doręgowska, Jacek Gursz

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie