Remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzyniu

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Modernizują remizę OSP Budzyń

Trwają prace związane z realizacją inwestycji p.n.: „Termomodernizacja budynku OSP Budzyń wraz z robotami towarzyszącymi"

Już niebawem budzyńscy strażacy będą pomagać mieszkańcom w nowej wyremontowanej siedzibie przy ul. Strażackiej w Budzyniu.

Obecnie w pomieszczeniach kładzone są płytki, dobierana jest kolorystyka ścian, przygotowywana jest podbudowa pod wykonanie posadzki przemysłowej w garażach wozów bojowych, jak również prowadzone są prace związane z odwodnieniem budynku i terenu przyległego.  Wykonawcą tego zadania jest Zakład Usług Remontowo – Budowlanych   Leszek Janowiak z Radwanek koło Margonina. 
Inwestycja realizowana przy udziale  środków finansowych pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach udzielonej preferencyjnej  pożyczki  w wysokości 329 000,00 zł.
Planowany termin zakończenia  całego zadania do końca czerwca 2021r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzyniu działa od 1923 roku. Remiza była kilkakrotnie przebudowywana, w 1978 roku wybudowano garaże dla samochodów ciężarowych oraz salę z zapleczem socjalnym.
Obecnie OSP Budzyń dysponuje trzema wozami bojowymi, lekki Ford Transit, średni Star i ciężki Man.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie