Rekonstruktorzy z Budzynia na ćwiczeniach Ochotniczej Kompanii Wielkopolskiej (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Grupa rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Ehrhardt M17 w Budzyniu wzięła udział w ćwiczeniach Ochotniczej Kompanii Wielkopolskiej, które odbyły się w sobotę 26 października na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w okolicach Mosiny i Osowej Góry

W sobotę 26 października członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt w Budzyniu: Dominik Ciesielski, Dominik Romanowski Daniel Sulicki, Dawid Niedbalski i Sławomir Niedbalski wzięli udział w ćwiczeniach Ochotniczej Kompanii Wielkopolskiej, które odbyły się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w okolicach Mosiny i Osowej Góry.

Ćwiczenia obejmowały musztrę z bronią i ćwiczenia terenowe, rozpoznanie terenu z mapą podczas marszu.

- Nasz pluton natrafił na stanowisko strzeleckie karabinu maszynowego, który zaczął nas ostrzeliwać. Jednak udany atak doprowadził do przerwania ognia ze strony wroga. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej, oczywiście marszem ubezpieczonym. Do celu dotarliśmy już bez żadnych przeszkód. Po kolejnej przerwie zaczęliśmy ćwiczyć elementy wyszkolenia polowego - postawy strzeleckie i rozwijanie tyralier. Po ćwiczeniach czekał na nas zasłużony obiad - relacjonują członkowie stowarzyszenia i dodają:

- Piękna pogoda, złota jesień, doborowe towarzystwo, świetna zabawa... Czegóż trzeba więcej?

Zdjęcia i informacje: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17 w Budzyniu

Wideo

Dodaj ogłoszenie