Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w północnej Wielkopolsce. Czy będą też w Chodzieży?

Redakcja
W środę 1 lipca do północnej Wielkopolski wybierają się obaj kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Czy będzie można ich spotkać w Chodzieży lub w powiecie chodzieskim?

Północna Wielkopolska. Taki kierunek w tym tygodniu planują obrać kandydaci na fotel prezydenta - Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obaj mają odwiedzić nasz region w środę 1 lipca 2020 r. Czy będą również w Chodzieży?

Choć szczegóły wizyty prezydenta Andrzeja Dudy nie są jeszcze dokładnie znane, wiadomo, że odwiedzi on Czarnków i Złotów. Rafał Trzaskowski planuje natomiast odwiedzić Piłę, gdzie wspólnie z prezydentem Piotrem Głowskim ma wziąć udział w uroczystości nadania skwerowi imienia Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Do naszego powiatu żaden z kandydatów - przynajmniej oficjalnie - się nie wybiera.

- Mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski przyjedzie do Chodzieży jako prezydent - mówi burmistrz Jacek Gursz, szef wielkopolskiego sztabu kandydata Koalicji.

Z kolei poseł PiS Marcin Porzucek przypomina, że Andrzej Duda był u nas przed rokiem - właśnie jako głowa państwa.

Najpierw odwiedził gospodarstwo OVOC w Studzieńcu, w którym w tunelach uprawiane są truskawki i maliny. Stamtąd wraz ze swoją świtą udał się do Strzelec na obiad. Następnie rządowa kolumna pojechała do Margonina, gdzie prezydent wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami na Rynku, złożył kwiaty przed pomnikiem, a po wszystkim rozdawał autografy i pozował do zdjęć. W drodze do Poznania, na lotnisko, zatrzymał się jeszcze w Radwankach, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Powstańców Wielkopolskich. Czekała tam na niego spora grupa mieszkańców. W galerii kilka zdjęć z wizyty.

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w północnej Wielkopolsce. C...

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie