Puchar Polski zdobyty! Wielki sukces zawodników UKS Delfinek Chodzież

Delfinki wygrały klasyfikację medalową z 62 medalami z czego aż 36 było złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.

W Jastrzębiu Zdroju odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski na krótkim basenie wraz z Finałem Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Chodzieskiego Delfinka reprezentowało łącznie 26 finswimmerów.

Najlepszy start odnotowała Antonina Dudek na dystansie 100 m BF ustanawiając z czasem 0:46,62 nowy rekord Polski juniorek B i seniorek.
Rewelacyjnie popłynęła także sztafeta kobiet (Antonina Dudek, Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Viktoriia Krasnokutska) na dystansie 4x50 m BF, uzyskując czas o 3 sek. lepszy od rekordu Polski na tym dystansie.

Najlepszymi zawodnikami rundy finałowej zostali:
Krzysztofa Dudek w kat. C dziewcząt, Kamil Pietras w kat. B juniorów, Antonina Dudek w kat. B juniorek i Kinga Małachowska w seniorkach.

Miejsce w trójce najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach z całego roku wywalczyli:
- Kinga Małachowska w kat. A - II miejsce

W klasyfikacji generalnej finału oraz całej edycji tegorocznej Pucharu Polski , chodziescy zawodny zajęli pierwsze miejsce z ogromną przewagą i są niepokonani od 2015 roku.

Bartosz Smaruj trener UKS Delfinek Chodzież:

Jest efekt ciężkiej pracy zawodników i całej kadry instruktorsko-trenerskiej (Maciej Jęsiek, Kinga Małachowska, Marek Kasperczak oraz Viktoriia Krasnokutska) oraz wsparcia w całym roku przez wielu sponsorów i Urząd Miasta w Chodzieży. W rundzie finałowej opłaty startowe zostały pokryte z dotacji UM w Chodzieży, a dodatkowo wsparła zawodników, w kosztownym i dalekim wyjeździe, firma Sommerzbi z Poznania, produkująca płyty akustyczne m.in. do obiektów sportowych za co serdecznie dziękujemy!