Puchar 4 Jezior: Pływacy rywalizowali w Margoninie [FOTO]

ANK
Puchar 4 Jezior: Pływacy rywalizowali w Margoninie [FOTO] Małgorzata Sobczyk
W Margoninie zainaugurowano cykl pływackich maratonów - Puchar 4 Jezior

Sobotnie (1 lipca) zawody w Margoninie zainaugurowały tegoroczną rywalizację o Puchar Czterech Jezior. Jest to cykl maratonów pływackich, rozgrywanych na czterech akwenach powiatu chodzieskiego: Jeziorze Margoniń-skim w Margoninie, Jeziorze Miejskim w Chodzieży, jeziorze Siekiera w Szamocinie i jeziorze Karczewnik w Chodzieży.

W Margoninie rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 1500 metrów oraz 3000 metrów.

W wyścigu na dłuższym dystansie, zaliczanym do Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym Na Wodach Otwartych, brało udział 12 kobiet i 43 mężczyzn.

Najszybszy okazał się Jan Urbaniak z KS Warta Poznań, który dotarł do mety w czasie 31 min. 25 sek. 66 setnych. Wśród pań pierwsze miejsce w klasyfikacji open zajęła Maja Kopańska (KS Warta Poznań), która uzyskała czas 37 min. 2 sek. 59 setnych.

Reprezentujący ZSLG w Ratajach Paweł Wołoszyn był 32. w klasyfikacji open mężczyzn Pucharu 4 Jezior i 31. w open mężczyzn GP Wielkopolski. Czas 54 min. 9 sek. 12 setnych pozwolił mu też na zajęcie 15. miejsca w kategorii D Grand Prix Wielkopolski.

Na dystansie 1500 metrów ścigało się 5 pań i 13 panów. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w kategorii open zajął 35-letni Filip Orłowski - reprezentant City Zen Poznań. Dopłynął on do mety w czasie 20 min. 19 sekund. Najszybsza wśród kobiet 19-letnia Martyna Pietruszewska z Gniezna pokonała dystans w czasie 22 min. 24 sekund.

Piotr Piłka - 16-letni zawodnik klubu Przygoda Chodzież - zajął trzecie miejsce w kategorii open mężczyzn z czasem 21 min. 25 sekund. Tuż za nim uplasował się Wojciech Górzny z Miejskiego WOPR w Chodzieży z czasem 26 min. 11 sek.

Piąte miejsce zajął chodzieżanin Remigiusz Szeląg z wynikiem 26 min. 25 sekund. Szósty był Marcin Król z wynikiem 30 min. 16 sekund, a siódmy Piotr Sroka z rezultatem 30 min. 52 sekundy.

Warto dodać, że sędzią głównym zawodów był Remigiusz Nowak. Za zabezpieczenie medyczne odpowiadał Marek Łabiszak, a za zabezpieczenie ratownicze - Powiatowe WOPR, oddział w Margoninie.

W dniu zawodów temperatura wody wynosiła 20 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza - 18 stopni.

Organizatorami imprezy były: Miejski Ośrodek Kultury w Margoninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży oraz Urząd Marszałkowski Województwa wielkopolskiego w Poznaniu.

Kolejne zmagania o Puchar Czterech Jezior i GP Wielkopolski będą miały miejsce 22 lipca na Jeziorze Miejskim w Chodzieży.