Puchar 4 Jezior: Drugi etap pływackiego cyklu odbył się w Szamocinie [ZDJĘCIA]

Michał Jurek
Nad jeziorem Siekiera w Szamocinie odbył się drugi etap pływackiego cyklu Puchar 4 Jezior. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Urbaniak, a wśród kobiet najlepsza była Hanna Bakuniak.

Puchar 4 Jezior to maraton pływacki, który ma wieloletnią tradycję. Co roku w powiecie chodzieskim odbywają się zawody na czterech jeziorach: w Margoninie, Szamocinie oraz dwóch akwenach w Chodzieży.

Pierwszy w tym roku start odbył się na jeziorze Margonińskim 30 czerwca. W sobotę 4 sierpnia, w ramach drugiego etapu, zawodnicy rywalizowali natomiast w Szamocinie. Udział w zawodach wzięło 51 pływaków, w tym 14 kobiet.

Pierwsze miejsce zajął Sebastian Urbaniak z Warty Poznań, który linię mety przekroczył po 24 minutach i 26 sekundach. Zanim uplasowali się Piotr Łazaronek oraz Piotr Figiel. Natomiast najlepszym zawodnikiem z naszego regionu był Piotr Piłka, który zajął piąte miejsce.
– Przeciwnicy zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę, ale ze swojego występu jestem zadowolony – mówi.

Paweł Wołoszyn z Chodzieży, który w zawodach bierze udział regularnie od kilku lat dodaje: - Widać, że z każdym kolejnym rokiem poziom zawodów jest wyższy. Na pewno cieszy fakt, że więcej osób decyduje się startować.

Wśród kobiet najlepsza była Hanna Bakuniak z MKP Szczecin. Drugie miejsce zajęła Maja Kopańska (Warta Poznań), a trzecia była Zuzanna Rotter (Jedynka Kórnik). Najlepsza z naszych zawodniczek była Maja Czarnolewska, która zajęła szóstą pozycje.