Ptaki i zwierzęta powiatu chodzieskiego w obiektywie Andrzeja Pietruszczaka (ZDJĘCIA)

Redakcja
Pan Andrzej Pietruszczak od dzieciństwa pasjonuje się ornitologią. Kilkanaście lat temu zamienił lornetkę i notatnik na aparat i zaczął fotografować przyrodę. Oto ptaki i zwierzęta powiatu chodzieskiego w jego obiektywie

Pan Andrzej Pietruszczak podzielił się z nami pięknymi zdjęciami zwierząt i ptaków. Wszystkie zdjęcia wykonał na terenie gminy Chodzież. Fotografowanie przyrody, a szczególnie ptaków, to jego pasja.

- Od dzieciństwa pasjonuje mnie ornitologia i myślałem, że w pewnym momencie stanie się ona moim zawodem. Niestety los chciał inaczej. 14 lat lat temu, kiedy kupiłem pierwszą lustrzankę, zamieniłem lornetkę i notatnik na aparat, siatki maskujące i różne inne rzeczy, pozwalające stać się w terenie mniej widocznym - opowiada.

Wiele spośród prezentowanych zdjęć powstało na łąkach nadnoteckich. Podczas swoich "polowań z obiektywem" pan Andrzej spędza większość czasu właśnie na terenach położonych wzdłuż Noteci.

- Jednak prawdziwym dla mnie eldoradem są stawy oleśnickie, na których udaje mi się fotografować różne ptaki po uprzednim otrzymaniu zgody odpowiedzialnych osób z panem Pawłem Stokłosą na czele - dodaje mężczyzna.

Warto obejrzeć fotografie i przeczytać, co ich autor ma do powiedzenia o swoich "bohaterach".

Ptaki i zwierzęta powiatu chodzieskiego w obiektywie Andrzej...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie