Prezentacje Edukacyjne w Chodzieży: W "szkole Hipolita" i I LO było barwnie i wesoło (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Podczas tegorocznych Prezentacji Edukacyjnych, I LO im. św. Barbary w Chodzieży miało okazję pochwalić się nowymi pracowniami, a Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego - nie tylko ofertą i bazą szkolną, ale też talentami uczniów

Podczas tegorocznych Powiatowych Prezentacji Edukacyjnych, w ciągu dwóch dni przez nasze szkoły średnie przewinęło się około 900 przyszłych absolwentów podstawówek i gimnazjów.

LO im. św. Barbary w Chodzieży miało możliwość pochwalenia się nowym Centrum Nauk Przyrodniczych, którego budowa zakończyła się w ubiegłym roku. Można było zapoznać się z poszczególnymi profilami nauczania i dowiedzieć się, dlaczego szkoła przy ul. Żeromskiego jest - zdaniem jej uczniów - szkołą idealną.

Zwiedzanie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego zostało podzielone na dwa etapy. W salach lekcyjnych prezentowane były zawody, których można uczyć się w technikum (mechanik, ekonomista, elektryk, technik obsługi turystycznej, technik żywienia) oraz w branżowej szkole I stopnia (tapicer i sprzedawca). W hali sportowej swoje stoiska mieli przedstawiciele banków i pracodawcy, u których można odbywać praktyki.

W role przewodników wcielili się uczniowie. Oni też prezentowali gościom swoje talenty wokalne, taneczne, sportowe i kulinarne. Było wesoło i barwnie.

Zdjęcia: Zespól Szkół im. Hipolita Cegielskiego, I LO

Zobacz też:

Jak szkoły średnie poradzą sobie z podwójnym rocznikiem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie