Pracowity rok zespołu muzycznego Calmwater z Budzynia

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Trasa promująca tę płytę nazywała się "Tour in the Woods"

Budzyński zespół Calmwater w lipcu tego roku wydał swoją najnowszą płytę "Hide in the Woods" i ruszył w trasę koncertową po całej Polsce wybierając tylko miejsca, które znajdują się w otoczeniu lasów,  nawiązując w ten sposób do tytułu płyty, jak tłumaczy nam lider zespołu, Aster:

„Tytuł naszej płyty oznacza „Skryci w lesie” a zdecydowaliśmy się na taki tytuł ponieważ nasza muzyka jest w dużej mierze inspirowana naturą, wszechobecnym pięknem które jest dookoła nas lecz coraz rzadziej na nie zwracamy uwagę. Chodzi o to żeby potrafić się co jakiś czas „odciąć” od pędzącego świata i zaczerpnąć natchnienia z takich prostych i oczywistych rzeczy jak np. spacer po lesie.”

Trasa promująca tę płytę nazywała się "Tour in the Woods" (czyli „Trasa w lesie”) i składała się z 13 koncertów. Jesienią zespół ruszył w kolejną trasę promującą płytę tym razem wybierając głównie klimatyczne i nastrojowe kluby a trasa ta została nazwana "Hide in the Clubs" („Skryci w klubach”) i składa się z 6 koncertów.

„Bardzo lubimy grać też w małych, nastrojowych miejscach ponieważ takie koncerty mają bardzo fajny, kameralny charakter więc pomyśleliśmy że fajnie byłoby zorganizować takie przedłużenie trasy „Tour in the Woods” ale tym razem w samych klubach. Tak zrodził się pomysł na trasę „Hide in the Clubs”- mówi Aster

Ostatni koncert w tym roku Calmwater zagra 18 grudnia w Drewutni w Ratajach. Będzie to 20 koncert zespołu w 2021 roku. A jakie są dalsze plany?

„Generalnie plan był taki aby jesienią już nie grać koncertów tylko zacząć nagrywać nową płytę ale jakoś nie możemy przestać” –śmieje się Aster, „Bardzo lubimy grać na żywo i na kolejny rok mamy już parę koncertów zaplanowanych jednak priorytetem teraz jest dla nas nowy album. Myślę że na wiosnę będzie gotowy i latem 2022 ruszymy w kolejną trasę koncertową”.

Źródło: Calmwater

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie