Pożar koło Lipiej Góry: Paliła się słoma i ściernisko, zagrożony był młodnik. Czy doszło do podpalenia? (FOTO)

Redakcja
Czy pożar, który wybuchł w czwartek przed północą w okolicy Lipiej Góry był efektem podpalenia? Na polu przy drodze wojewódzkiej nr 191 paliło się ściernisko i baloty słomy. Ogień zagrażał też drzewom w pobliskim lesie

Strażacy z trzech jednostek gasili w czwartek przed północą pożar przy drodze wojewódzkiej numer 191 w okolicach Lipiej Góry, który - jak mówi się nieoficjalnie - mógł być efektem podpalenia.

Ogień zajął ściernisko i 4 baloty słomy. Zagrażał też pobliskiemu, iglastemu młodnikowi, który mógłby bardzo szybko spłonąć gdyby nie sprawna akcja gaśnicza.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlaniu wodą lasu celem wykluczenia możliwości dalszego rozprzestrzeniania się ognia, ugaszeniu płonącego ścierniska przy pomocy linii szybkiego natarcia oraz rozgarnianiu i dozorowaniu kontrolowanego wypalania pozostałości z balotów - informują strażacy OSP w Szamocinie, którzy uczestniczyli w działaniach wspólnie z zastępami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chodzieży i OSP Lipia Góra.

Przyczynę pożaru ustala policja.

Zdjęcia: OSP Szamocin

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie