Powiat chodzieski - nowo narodzeni 2020: Oto pierwsze dzieci które przyszły na świat w 2020 r. w szpitalu w Chodzieży

Redakcja
Kornelia Łapacz z Chodzieży i Paweł Machniak z Rataj to pierwsze dzieci z naszego powiatu, które przyszły w 2020 roku na świat w chodzieskim szpitalu

Oboje przyszli na świat w dniu 2 stycznia, sprawiając swoim rodzinom wyjątkowy prezent na Nowy Rok. Kornelia Łapacz z Chodzieży i Paweł Machniak z Rataj to pierwsze dzieci z naszego powiatu, które urodziły się w 2020 roku na oddziale gineologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Jako pierwsza na świecie pojawiła się Kornelia - około godz. 8.30 rano. Jak przyznaje jej mama Katarzyna Łapacz, poród nie należał do łatwych, a i sama ciąża nie przebiegała bez komplikacji.
- W ciąży zmagałam się z cukrzycą i wysokim ciśnieniem. Nie było jednak tak źle, wystarczyło po prostu zwracać uwagę na dietę - mówi Katarzyna Łapacz.

Kornelia urodziła się w 38. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Tuż po porodzie ważyła 3400 gramów i miała 56 cm długości. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Na świecie z wielką radością powitał ją nie tylko tata Marcin, ale także starsza siostrzyczka, 3,5-letnia Wiktoria.

Również przez cesarskie cięcie urodziła swojego syna, Pawła, Sylwia Machniak z Rataj. Chłopiec przyszedł na świat około godz. 9.50. Po porodzie ważył 3600 gramów i dostał 10 punktów w skali Apgar.

Na jego narodziny niecierpliwie oczekiwał tata oraz starsze rodzeństwo.
- Mamy jeszcze dwójkę dzieci. Syn ma 9 lat, córka 6 lat. Bardziej na wieść o kolejnym członku rodziny ucieszyła się córka, choć może marzyłaby raczej o siostrze, niż o kolejnym braciszku. Stwierdziła jednak, że brata też pomoże wychować - śmieje się Sylwia Machniak.

Oboje z mężem zawsze chcieli mieć dużą rodzinę i teraz ich marzenie się spełniło. Wprawdzie więcej dzieci to dla rodziców więcej obowiązków, ale też - jak podkreśla pani Sylwia - szansa na bliższe relacje między rodzeństwem. Starsze dzieci w naturalny sposób opiekują się młodszymi, dzięki czemu rodzi się między nimi szczególna więź.

Powiat chodzieski - nowo narodzeni 2020: Oto pierwsze dzieci...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie