Powiat chodzieski: Nowe podejrzenie zakażenia koronawirusem, 30 osób pod nadzorem (16 MARCA 2020)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Bogusława Kazecka - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chodzieży. Zdjęcie zostało wykonane podczas obchodów 100-lecia Inspekcji Sanitarnej
Bogusława Kazecka - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chodzieży. Zdjęcie zostało wykonane podczas obchodów 100-lecia Inspekcji Sanitarnej Anna Karbowniczak
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży czeka na wyniki badań mężczyzny, u którego wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem. To bezdomny, który w powiecie chodzieskim znalazł się przejazdem

- Sytuacja epidemiologiczna w powiecie chodzieskim jest dobra - mówiła w poniedziałek 16 marca 2020 r. o godz.10 Bogusława Kazecka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży.

Nadal nie ma u nas ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Trzydzieści osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, co oznacza, że muszą obserwować swój stan zdrowia i informować "Sanepid" o temperaturze i samopoczuciu.

- Jest też sugestia, by w miarę możliwości unikały wychodzenia z domu i kontaktów z innymi. To są osoby zdrowe, z których wiele wróciło niedawno z zagranicy, z rejonów gdzie występuje epidemia - tłumaczy Bogusława Kazecka.

Chodzieska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna czeka też na wyniki badań mężczyzny, u którego wystąpiło podejrzenie zakażenia. Nie jest on mieszkańcem powiatu chodzieskiego. To bezdomny, który na naszym terenie znalazł się przejazdem. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym w Poznaniu.

Jak mówi Bogusława Kazecka, mężczyzna sam poprosił o wezwanie karetki ponieważ bolała go noga. Przy okazji okazało się, że jest przeziębiony. Na wszelki wypadek postanowiono poddać go testom na obecność koronawirusa.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie