Powiat chodzieski inwestuje w oświatę. W nowym roku szkolnym uczniowie będą już korzystać z Centrum Nauk

Piotr Mąka
Dwie szkoły prowadzone przez powiat chodzieski, wzbogaciły się w tym roku o nowe obiekty. W Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego powstał wielofunkcyjny obiekt sportowy. Na ukończeniu jest też Centrum Nauk Przyrodniczych w I Liceum Ogólnokształcącym w Chodzieży

Baza edukacyjna szkół powiatu chodzieskiego wzbogaciła się w tym roku o dwa nowe obiekty. Pierwszym z nich jest wielofunkcyjny obiekt sportowy, jaki powstał przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Drugi to, będące już na ukończeniu, Centrum Nauk Przyrodniczych w I Liceum Ogólnokształcącym. Obie inwestycje zrealizowano w ramach projektu podniesienia jakości kształcenia w powiecie, przy wydatnym dofinansowaniu środków Unii Europejskiej.

W skład Centrum Nauk Przyrodniczych (na zdjęciach) wejdą dwie nowoczesne, w pełni wyposażone pracownie: chemiczna i biologiczna wraz z zapleczami oraz dwie toalety, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt budowy to 1 099 018,13 zł. Dofinansowanie to 892 637,41 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i 140 000 zł ze Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży.

Projekt realizowany jest w formule zintegrowanej. Oznacza to, że wdrożony zostanie także (lata 2018-2020) projekt miękki pn. „Nowa jakość kształcenia ogólnego w Powiecie Chodzieskim”. Polegać on będzie na przeprowadzeniu zajęć dodatkowych, doradztwie zawodowym dla uczniów, doposażeniu sześciu pracowni w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego i I LO w Chodzieży oraz wsparciu nauczycieli. Obejmie grupę 172 uczniów obu szkół oraz 2 nauczycieli, którzy otrzymają pomoc w postaci studiów podyplomowych.

To zadanie również zostało objęte dofinansowaniem ze środków unijnych w wysokości 356 485,63 zł. Całość projektu opiewa na 410 125,63 zł, a wkład własny powiatu ma postać niefinansową - szkoły bezpłatnie użyczą pomieszczeń na potrzeby prowadzenia zajęć dodatkowych.

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie