Powiat chodzieski i powiat Lippe w Niemczech współpracują ze sobą już od 10 lat (FOTO)

Redakcja
Powiat chodzieski i powiat Lippe w Niemczech obchodzą w tym roku jubileusz 10 lat współpracy. Z tej okazji w Chodzieży gościła delegacja przedstawicieli powiatu Lippe i młodzież z zaprzyjaźnionych z naszymi szkołami szkół w Detmold i Horn-Bad Meinberg

Powiat chodzieski i powiat Lippe w Niemczech współpracują ze sobą już od 10 lat. 29 maja 2009 roku starosta Mirosław Juraszek i ówczesny starosta Lippe Friedel Heuwinkel podpisali umowę partnerską. Określono w niej, że oba regiony współpracować będą w szczególności na płaszczyźnie samorządu terytorialnego, gospodarki, oświaty, wymiany młodzieży, nauki, kultury i sportu.

Na przełomie maja i czerwca do Chodzieży przyjechała delegacja przedstawicieli powiatu Lippe, by zaznaczyć obchodzony w tym roku jubileusz. Podczas 24. Chodzieskich Targów Gospodarczych powiat chodzieski i powiat Lippe zaprezentowały wspólne stoisko. Główna uroczystość, w trakcie której podsumowano dekadę partnerstwa, miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury.

Ponadto w Chodzieży gościła również grupa młodzieży z zaprzyjaźnionych z naszymi szkołami szkół w Niemczech: Dietrich Bonhoeffer Berufskolleg w Detmold i Gymnasium Horn-Bad Meinberg. Goście wzięli m.in. udział w zorganizowanej w Chodzieskim Domu Kultury debacie o przyszłości Unii Europejskiej, w której uczestniczyli oczywiście także uczniowie z powiatu chodzieskiego i która prowadzona była w języku angielskim.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Chodzieży

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie