Powiat chodzieski: Ćwiczenia straży pożarnej w lasach koło Oleśnicy [ZDJĘCIA]

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Mł. kpt. Jakub Nowak, mł. kpt. Artur Binkowski, archiwum JRG
Strażacy z jednostek wchodzących w skład „Plutonu Chodzież” uczestniczyli w ćwiczeniach związanych z gaszeniem pożarów lasu, które zorganizowano na terenie Leśnictwa Oleśniczka

30 czerwca 2020 r. chodziescy strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru lasu z wykorzystaniem taktyki dostarczania wody na duże odległości. Manewry zorganizowano na terenie Leśnictwa Oleśniczka, a punkt czerpania wody utworzono na bazie jeziora Papiernia.

- Leśnicy oznaczyli drogę do pożaru oraz do najbliższego punktu czerpania wody, co znacznie ułatwiło poruszanie się po trudnych leśnych drogach. Ćwiczenia były zwieńczeniem prowadzonych w czerwcu rozpoznań punktów czerpania wody w lasach. Po raz kolejny była też okazja do doskonalenia współpracy ratowników oraz sprawdzenia gotowości zastępów wchodzących w skład „Plutonu Chodzież” w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego - mówi Artur Binkowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z JRG Chodzież, OSP Budzyń, OSP Margonin i OSP Szamocin. Łącznie w manewrach uczestniczyło 20 ratowników.

Powiat chodzieski: Ćwiczenia straży pożarnej w lasach koło O...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie