Powiat chodzieski: Burza podtopiła gospodarstwo i zalała ulicę. W Pile - wielka powódź [ZDJĘCIA]

Redakcja
Ul. Poznańska w Margoninie OSP Margonin
Czwartkowe burze nie wywołały na szczęście większych strat na terenie powiatu chodzieskiego, ale doszło do lokalnych zalań i podtopień. W Pile miała natomiast miejsce prawdziwa powódź. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które mogą wystąpić w piątek 19 czerwca 2020 r. na terenie Wielkopolski - w tym na terenie powiatu chodzieskiego. Prognozowane są opady deszczu od 30 do 40 mm, a lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Możliwy jest również grad.

Podobne ostrzeżenia wydano już w czwartek i choć nad powiatem zagrzmiało, a w niektórych miejscach przeszły gwałtowniejsze deszcze, to na szczęście obyło się bez większych strat. Jak mówi Artur Binkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, doszło jedynie do lokalnych podtopień. Ucierpiało gospodarstwo w Klotyldzinie, a w Margoninie zalana została ulica Poznańska. Na miejscu pracowali strażacy OSP Margonin.

Dużo gorzej było w Pile, nad którą przeszły tak duże ulewy, że studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Niektóre z ulic zamieniły się w jeziora i trudno było przejechać tamtędy samochodami. Co chwilę wyły też strażackie syreny. Strażacy usuwali konary drzew z szos, a także wypompowywali wodę m.in. z zalanych piwnic.

Powiat chodzieski: Burza podtopiła gospodarstwo i zalała uli...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie