Potrzebujące dzieci z Chodzieży i okolicy wciąż czekają na wsparcie. Epidemia nie sprzyja zbiórkom

Redakcja
W czasie epidemii prowadzenie zbiórek jest utrudnione, a potrzeby chorych dzieci zeszły na nieco dalszy plan. Tymczasem one nadal liczą na nasze wsparcie. Przypominamy, komu w Chodzieży i okolicy można pomóc

Wśród spraw, które skomplikowała epidemia koronawirusa, są także kwestie związane z pomocą charytatywną. Ograniczenia wykluczają najbardziej popularną formę zbiórek publicznych – kwestę do puszek. Nie odbywają się dobroczynne imprezy ani biegi. Jednak również zbiórki internetowe idą w wielu przypadkach jak po grudzie.

Oczywiście nie wszystkie. W powiecie mamy wiele przykładów bardzo udanych akcji. Na nieco dalszy plan zeszły jednak potrzeby chorych dzieci. A tymczasem one nadal bardzo liczą na nasze wsparcie.

Przypominamy, komu w Chodzieży i okolicy można pomóc.

Natan Leda

Natan urodził się w czerwcu 2017 roku z z zespołem wad wrodzonych nazwanym Zespołem Goldenhara. Aby wyzdrowiał i rozwijał się jak inni jego rówieśnicy potrzebna jest operacja w USA. Rodzice proszą o pomoc w uzbieraniu 300 tysięcy złotych.
Jak pomóc? Chłopiec jest podopiecznym fundacji Złotowianka. Zbiórka na jego rzecz odbywa się poprzez stronę siepomaga.pl/natan. Są także inne możliwości wsparcia i pomocy Natanowi w odzyskaniu zdrowia, a szczegóły można znaleźć na specjalnym profilu facebookowym "Małe uszko Natana".

Zosia Nowak

Zosia Nowak z Budzynia przyszła na świat ze skomplikowaną wadą serca, a w trakcie walki o życie straciła słuch. Dziś ma 12 lat, jest po trzech poważnych operacjach, pozostaje pod stałą opieką wielu specjalistów, a badania, leki i rehabilitacja to jej codzienność.
Jak pomóc? Dziewczynkę można wesprzeć 1 procentem podatku. KRS 0000382243, cel szczegółowy: 310 pomoc dla Zosi Nowak.

Hubert Załachowski

Ma 10 lat i wyrok na całe życie: chorobę Leśniowskiego-Crohna, która atakuje jego układ pokarmowy wywołując przy tym niewyobrażalne cierpienie. Na pierwszy rzut oka choroba wydaje się niewidoczna. Jednak leczenie immunosupresyjne, któremu poddawany jest Hubert na tyle osłabia jego organizm, że chłopiec musi być pod stałą opieką nie tylko gastroenterologów, ale też immunologa. Okulista stwierdził u niego znaczne pogorszenie wzroku, co pociąga za sobą konieczność częstej wymiany szkieł w okularach. Dodatkowo 10-latek cierpi na wiotkość stawów. Poza kosztownymi lekami i przestrzeganiem specjalnej diety, wymaga więc także rehabilitacji.
Jak pomóc? Hubert jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Aby przekazać mu 1 procent podatku wystarczy w formularzu PIT wpisać nr KRS: 0000037904, a w rubryce „cel szczegółowy”: 31440 Załachowski Hubert.

Hania Łączkowska

Hania ma kilkanaście miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta odbiera jej sprawność. Lek, który może jej pomóc, jest dostępny w Stanach Zjednoczonych za ogromną kwotę 9 mln zł. Wyścig z czasem trwa, bo lek musi być podany zanim dziewczynka skończy 2 lata.
Jak pomóc? Po pierwsze, za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/haneczka. Po drugie, istnieje możliwość przekazania 1 procent podatku. KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0061986 Hanna.

Stefan Borzymowski

- Zamiast wycieczek są wyjazdy na rehabilitacje, zamiast beztroskiego oglądania bajek - kolejne godziny ćwiczeń. Jest dużo łez i wyrzeczeń, chociaż wiem, że to jedyny sposób, aby dać Stefciowi szansę na samodzielne życie w przyszłości - mówi mama chłopca, pani Marta.
Stefan urodził się z lewostronną przepukliną przeponową. Żeby żyć, musiał w pierwszej dobie życia przejść operację. Niestety po niej lewa strona jego ciała jest mniej sprawna i słabsza. Ponadto cierpi szereg innych chorób: padaczkę, mózgowe porażenie dziecięce, astmę, alergię, małogłowie. By mógł się rozwijać, potrzebuje nieprzerwanej rehabilitacji.
Jak pomóc? Zbiórka na rzecz chłopca odbywa się na stronie siepomaga.pl/stefan

Natan Leda

Potrzebujące dzieci z Chodzieży i okolicy wciąż czekają na w...

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie