Polowanie na dorsza. Jerzy Skibicki został morskim mistrzem naszych wędkarzy

ChodzieżNM
W końcu chodziescy wędkarze mogli wypłynąć w morze i łowić "grube" ryby

Nie było w tym roku łatwo wybrać się na Bałtyk - aż trzy razy chodziescy wędkarze odkładali, ze względu na złe warunki pogodowe, swój wyjazd. Wreszcie, w ostatnią niedzielę, 2 października, mistrzostwa morskie na Bałtyku chodzieskiego koła PZW odbyły się.

Nasi wędkarze tradycyjnie już wypłynęli w morze z portu w Kołobrzegu, na jednostce „James COOK”. Polowanie na dorsza odbyło się w ramach walki w zawodach w wędkarstwie morskim o tytuł „Mistrza Koła na 2016 rok ”. W zmaganiach wzięło udział 16 wędkarzy.

Po zaciętej walce na morzu i zważeniu łupu okazało się, że pierwsze miejsce zdobył Jerzy Skibicki - zgromadził on 7700 punktów na swoim koncie. Nie była to pierwsza wygrana w tego typu zawodach tego wędkarza.

Kolejne miejsca zajęli: 2. miejsce zdobył Czesław Stopa - 5550 pkt.; 3. miejsce zdobył Sławomir Stepczyński - 5100 pkt., 4. miejsce - Arkadiusz Geisler - 4700 pkt., 5 miejsce - Roman Sass, 4300 pkt., 6. miejsce - Kazimierz Kobierski z 4 tysiącami punktów.

W imieniu prezesa koła, puchary i medale wręczyli członkowie Zarządu Piotr Promiński i Dariusz Pierdzioch. Sędzią głównym zawodów był Piotr Promiński.

- Widać po wynikach, że tegoroczna walka o dorsza była zacięta do samego końca zawodów. Po raz kolejny Mistrza Koła obronił Jerzy Skibicki. Dziękuję w imieniu zarządu koła wszystkim kolegom, dzięki którym udało się wreszcie zorganizować i sprawnie przeprowadzić te zawody, gdyż przez niekorzystne warunki pogodowe na morzu zawody były już trzykrotnie przekładane - mówi prezes koła PZW w Chodzieży Krzysztof Lisowski.