Polonia Chodzież zremisowała z Leśnikiem Margonin 2:2

Mieczysław Hołubowski
Sytuacja w 3 minucie meczu, po której została zdobyta pierwsza bramka dla Polonii Infrabet Chodzież Mieczysław Hołubowski
Sportowym wydarzeniem tygodnia był bez wątpienia derbowy mecz naszych czwartoligowców Leśnika Margonin i Polonii Chodzież. Tym razem gospodarzem sobotniego meczu był Leśnik. Ponieważ jednak z Chodzieży do Margonina jest bardzo blisko, na trybunach nie zabrakło także kibiców Polonii.

Wśród kibiców panowała wspaniała i miła atmosfera, a że pogoda dopisała, to niczego już nie brakowało. Tym bardziej, że w meczu padły w sumie cztery bramki, a więc widowisko na boisku spełniło oczekiwania widzów.

Pierwszego gola, w 3 minucie, strzelił dla Polonii Maciej Dąbrowski. Zresztą, w pierwszej połowie to właśnie drużyna gości przez cały czas posiadała inicjatywę. Tak więc, kolejną bramkę z rzutu karnego w 38 minucie dla chodzieskiej drużyny zdobył Marek Trzebny. Wcześniej w 32 minucie boisko musiał opuścić Filip Mach, który otrzymał czerwoną kartkę.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie – inicjatywa należała już do gospodarzy. W 55 minucie kolejny rzut karny, tym razem dla drużyny Leśnika Margonin, został zamieniony na bramkę przez Przemysława Filingiera. Wynik spotkania w 65 minucie ustalił Paweł Kurnik, który zdobył drugiego gola dla zespołu gospodarzy.

Niebawem Polonia zagra na własnym boisku. W ostatnim czasie spotkaliśmy się z pytaniami, czy mecze Polonii w ogóle będą rozgrywane w Chodzieży. Chodzi bowiem o niezbyt dobry stan zaplecza socjalnego dla piłkarzy. Na szczęście znaleziono rozwiązanie: drużyna gości będzie korzystać z szatni na Orliku, natomiast nasz zespół z szatni na pływalni Delfin.