Polonia Chodzież walczyła z wiceliderem V ligi Pogoń Łobżenica [ZDJĘCIA]

W sobotę 17 października Polonia Chodzież podejmowała wicelidera V ligi Pogoń Łobżenica

W sobotę 17 października Polonia Chodzież podejmowała wicelidera V ligi Pogoń Łobżenica. Rewanż się udał. Trzy punkty zostały w Chodzieży. Mecz był bardzo podobny do tego z Łobżenicy. Drużyny stoczyły dużo walki w środku pola. Mało było okazji do otwarcia wyniku. Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron obydwie strony postanowiły ruszyć bardziej do przodu. Przyniosło to efekt w postaci naszego prowadzenia w 63 minucie, Jakub Zbierlaski został sfaulowany blisko pola karnego. Po wybiciu Dawid Chmielnicki podał do Macieja Rybarczyka, a ten oddał strzał na wprost zdobywając gola. Kilka minut przed zakończenie spotkania Polonia miała klarowną sytuację do zamknięcia meczu. Bramkarz gości jednak obronił strzał. Przedłużył nadzieję swojej drużyny na korzystny wynik. Końcówka to już obrona na każde możliwe sposoby. Przeciwnik był blisko wyrównania, jednak mecz zakończył się korzystnie dla Polonii skromnym zwycięstwem 1:0.
Maciej Rybarczyk: Mecz przypominał trochę nasze poprzednie starcie w ramach Pucharu Polski. W pierwszej połowie rywal starał się grać z kontry, a my utrzymywać piłkę. W rezultacie mało było klarownych sytuacji. W drugiej połowie rywal podszedł pod nas wyżej, ale graliśmy cierpliwie bez respektu dla rywala. Można powiedzieć ze pokonaliśmy Pogoń ich własna bronią - wysoki pressing po stracie, odbiór i bramka. Potem pozostało konsekwentnie grać dobrze w obronie co tez się udało. Wpisanie się na listę strzelców cieszy ale najważniejsza jest drużyna i kolejne 3pkt. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i doping mimo niesprzyjających okoliczności.
Filip Mach II trener: Mecz był wyrównany ze wskazaniem dla Polonii. Niestety było dużo fauli. Poloniści przeprowadzili kilkanaście dobrych akcji, ale tylko jedna akcja zakończyła się zdobyciem bramki. Gratuluję naszym zawodnikom. Na wyróżnienie zasługuje nasz junior Oskar Strumnik.