Polonia Chodzież mecz dedykowała śp. Leonowi Olejniczakowi.

W ostatnią sobotę Polonia Chodzież podejmowała Polonię Jastrowie, mecz poświęcono pamięci zmarłego kilka dni temu śp. Leona Olejniczaka.

W ostatnią sobotę Polonia Chodzież podejmowała Polonię Jastrowie, mecz poświęcono pamięci zmarłego kilka dni temu śp. Leona Olejniczaka. Tuż przed rozpoczęciem zawodnicy uczcili pamięć śp. Leona Olejniczaka i tylko część kibiców. Leon Olejniczak grał w Polonii Chodzież przez ponad 20 lat, strzelił ponad 500 bramek, a nazwany był „główkostrzelnym”. Jak kiedyś sam wspomniał: Kilkuset kibiców i orkiestra witało nas na dworcu PKP po wygranym meczu z Mazurek Ełk. Leon Olejniczak zmarł 28 maja w wieku 84 lat.

Poloniści długo kazali sobie czekać na pierwszą bramkę. Dużo ataków, niestety mało strzałów. W 43 minucie zawodnik Polonii Jastrowie zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia zarządził rzut karny, który skutecznie wykonał Mateusz Mach z Chodzieży zdobywając prowadzenie 1:0. Błyskawiczny kontratak przeciwników i podobna sytuacja, ręka w polu karnym Polonii Chodzież i karny. Silny strzał na bramkę, ale fantastycznie bramkarz Kacper Ruciński rzuca się w prawy róg wybijając piłkę. Do przerwy 1:0 dla Chodzieży.
Po przerwie w 55 minucie Benjamin Bednarz przeprowadził piękną akcje przez całe boisko, którą zakończył bramką dla Polonii Michał Bendkowski ma 2:0. W 65 minucie Mateusz Mach ponownie z zdobywa bramkę z rzutu wolnego na 3:0 i jeszcze w 75 na dobitkę Adam Urbański ustala wynik końcowy na 4:0 dla Polonii Chodzież. Mecz obejrzało 216 kibiców.

W sobotę Sokół zagrał w Rosku i tam niestety przegrał 5:2. Dla Sokoła bramki zdobyli Kuba Szołdra i Kacper Małachowski.
Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Błędy techniczne, stałe fragmenty gry słabo. Po prostu goście byli lepsi, taka jest piłka.

Kłos Budzyń przegrał w Kaczorach 0:1 bramka padła z karnego. Czuję niedosyt, remis był w zasięgu ręki, ale się nie udało- powiedział trener Kłosa Michał Węgrzyn

Bardzo słabo wypadły nasze drużyny w klasie międzyokręgowej.
Leśnik Margonin podejmował Concordię Murowana Goślina i uległ 3:8. Bramki dla Leśnika strzelili Tobiasz Janiszewski i dwie Paweł Kurnik.

Korona Stróżewo przegrała z Victorią Witkowo 1:3. Dla Korony bramkę zdobył Maciej Dąbrowski.
Michał Andrzejczak prezes Korony: Powinniśmy wygrać 3,4 zero i pewnie było by inaczej, a tak już tylko cud może nas uratować przed spadkiem

Iskra Wyszyny miała zagrać z Iskrą Runowo, ale Runowo nie dojechało na mecz.
Iskrze Wyszyny przyznano walkowera 3:0