Policja w Chodzieży zatrzymała sprawcę uszkodzenia trzech pojazdów. Wśród nich była karetka

OPRAC.:
Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
KPP Chodzież
30-letniemu mieszkańcowi Chodzieży grozi nawet kilka lat więzienia za wyładowanie agresji na samochodach zaparkowanych w centrum miasta. Jednym z nich była karetka Szpitala Powiatowego

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chodzieży, który wyładowywał swoją agresję na samochodach, uszkadzając je. Nie oszczędził nawet karetki, która znalazła się na jego drodze. Zgodnie z prawem grozi mu teraz kara kilku lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 czerwca tuż po godzinie 14.00. Jak informuje policja, mężczyzna uszkodził kilka samochodów stojących przy ul. Żeromskiego. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, szybko ustalili dane wandala - 30-letniego mieszkańca Chodzieży.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych, oprócz osób prywatnych, jest także Szpital Powiatowy w Chodzieży, którego karetka znalazła się na drodze przejścia wandala - informuje Karolina Smardz-Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

30-latek przyznał się do winy. Tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu.

- Konsekwencje chuligańskiego czynu w takim przypadku wiążą się z zaostrzeniem odpowiedzialności karnej sprawcy - dodaje Karolina Smardz-Dymek.

Prokurator nadzorujący sprawę, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Mężczyzna będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w siedzibie chodzieskiej policji.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie