Policja w Chodzieży zatrzymała dwóch poszukiwanych. Odpowiedzą również za głośny rozbój z 2019 roku

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Policja w Chodzieży zatrzymała mężczyzn, którzy w ubiegłym roku w centrum miasta okradli i dotkliwie pobili kobietę. Okazało się, że obaj byli już wcześniej ścigani przez wymiar sprawiedliwości i mają do odbycia kary więzienia

Policjanci z Chodzieży zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie w ubiegłym roku dużego rozboju w centrum miasta. Okazało się, że obaj byli już ścigani przez prawo i mają do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z innymi czynami.

O rozboju, do którego doszło 22 września 2019 roku tuż przed północą, było w Chodzieży bardzo głośno. Mieszkanka Chodzieży wracała właśnie z pracy z utargiem, kiedy została napadnięta i dotkliwie pobita. Wszystko działo się niedaleko miejsca jej zamieszkania.

Sprawcy wyrwali kobiecie torebkę, w której znajdowała się kwota 20 tysięcy złotych, telefon komórkowy i dokumenty. Napadnięta zgłosiła oczywiście sprawę chodzieskiej policji.

Do działania natychmiast przystąpili funkcjonariusze kryminalni, jednak wyjaśnienie sprawy nie było łatwe. Ustalenie sprawców wymagało kilku miesięcy wnikliwej i żmudnej pracy.

W piątek 28 lutego dwaj podejrzani mężczyźni - mieszkańcy naszego powiatu - zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki chodzieskiej policji. Okazało się, że obaj 25-latkowie byli także poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kar: jeden blisko 4 lat pozbawienia wolności, drugi – ponad 2 lat więzienia.

- Mężczyznom przedstawiono zarzuty o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, używając przemocy dopuścili się rozboju na kobiecie. Jeden z podejrzanych działał w warunkach recydywy, co będzie miało istotny wpływ na długość odbywanej kary - mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży Karolina Smardz-Dymek.

- Za rozbój, zgodnie z przepisami, grozi do 12 lat więzienia. Recydywiście w takim przypadku grozi nawet 18 lat „odsiadki” - dodaje.

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie