Policja w Chodzieży uczy dzieci jak być bezpiecznym na drodze (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
"Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny" - to projekt chodzieskiej policji, w ramach którego profilaktyk społeczny nadkom. Elżbieta Żulewska odwiedza szkoły podstawowe i rozmawia z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie na drodze

"Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny" - pod takim hasłem profilaktyk społeczny chodzieskiej policji nadkom. Elżbieta Żulewska spotyka się od początku września z pierwszoklasistami ze szkół podstawowych. Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszych uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chodzieska policja jak zawsze intensywnie angażuje się w działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Skupiają się one na prelekcjach oraz zajęciach praktycznych na przejściach dla pieszych. Dzieci otrzymują również odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne dla kierowców w okresie jesienno-zimowym.

- Warto przypomnieć, że pieszy poruszający się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca zauważy go dopiero z odległości 20 metrów. Jeśli założy elementy odblaskowe, kierowca zauważy go już z odległości 150 metrów - mówi rzeczniczka chodzieskiej komendy Karolina Smardz-Dymek.

Nadkom. Elżbieta Żulewska odwiedziła już wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Chodzież. Warto podkreślić, że odblaski dla pierwszaków ufundowały Gmina Chodzież oraz WORD w Pile.

Korzystając z okazji, podczas wizyt w szkołach policjantka poruszyła także temat dopalaczy i narkotyków, dostosowując treści do wieku i dojrzałości uczniów. Tematyka ta jest realizowana w ramach kampanii MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Zdjęcia: KPP w Chodzieży

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie