Policja w Chodzieży sprawdza, czy mieszkańcy zostają w domach. Pomaga jej żandarmeria [ZDJĘCIA]

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Policja w Chodzieży sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają nowych ograniczeń i zostają w domach. Pomaga jej żandarmeria wojskowa i strażnicy miejscy z Margonina

W związku z epidemią koronawirusa policjanci otrzymali nowe, dodatkowe zadania do realizacji. Funkcjonariusze pilnują przestrzegania zasad kwarantanny, ale także sprawdzają, czy mieszkańcy respektują rozporządzenia ograniczające przemieszczanie się.

Na ulicach można zobaczyć coraz więcej patroli. W ostatnim czasie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży wspierają także żandarmi z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy oraz Straż Miejska w Margoninie.

- W trosce o zdrowie i życie Polaków będziemy bezwzględnie egzekwować obowiązujące przepisy, sprawdzając, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami! - przestrzega policja.

- Pamiętajmy, że zdrowie i życie mamy tylko jedno i jest naszą wspólną sprawą o nie zadbać, dlatego ZOSTAŃ W DOMU! My, wspólnie z innymi służbami zrobimy resztę - apeluje.

Policjanci biorący udział w patrolach są wyposażeni w środki ochronne i dezynfekujące: kombinezony, maski, gogle oraz rękawice jednorazowego użytku.

Policja w Chodzieży sprawdza, czy mieszkańcy zostają w domac...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie