Policja w Chodzieży spotyka się z uczestnikami półkolonii. Mówi nie tylko o bezpieczeństwie

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
W tym roku podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, wypoczywającymi na półkoloniach na terenie powiatu chodzieskiego, policjanci mówią nie tylko o bezpieczeństwie nad wodą czy na drodze. Poruszają jeszcze jeden ważny temat

Chodziescy policjanci ruszyli na spotkania z dziećmi i młodzieżą, wypoczywającymi na półkoloniach.

- Mamy nadzieję, że rady i wskazówki przekazane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sprawią, że ten czas upłynie im w bezpiecznej atmosferze - mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Karolina Smardz-Dymek.

Podczas spotkań dzieci dowiadują się, co należy koniecznie zabrać na plażę, a co lepiej pozostawić w domu, jak bezpiecznie się kąpać, czego nie robić na kąpielisku, wreszcie - jak korzystać ze sprzętów wodnych. Ponadto funkcjonariusze omawiają różne kwestie związane z ruchem drogowym, odpowiedzialnością karną nieletnich, cyberzagrożeniami czy dopalaczami.

Jest również jeden, szczególny temat, jaki do tej pory się nie pojawiał, a który teraz wymaga poruszenia. Mowa o epidemii i o nadal obowiązujących obostrzeniach, dotyczących między innymi korzystania z maseczek.

- Jest już normą, że policjanci angażują się w kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osób wypoczywających na wakacjach. Przeprowadzają kontrole autokarów przewożących dzieci i urlopowiczów, dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy także od nas samych - podkreśla Karolina Smardz-Dymek.

Warto dodać, że w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zorganizowany został konkurs plastyczno-filmowy. Nosi on nazwę "Artystyczny przeWODNIK", a jego organizatorami są Komenda Główna Policji i Fundacja PZU. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Policja w Chodzieży spotyka się z uczestnikami półkolonii. M...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie