Policja w Chodzieży prowadzi lekcje w klasach policyjnych. Młodzież mogła nauczyć się podstaw kryminalistyki (ZDJĘCIA)

Redakcja
Młodzież z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży uczyła się podstaw kryminalistyki pod okiem specjalisty z chodzieskiej komendy - a wszystko w ramach programu wsparcia dydaktycznego w nauczaniu klas policyjnych, objętych patronatem komendanta wojewódzkiego

Młodzież z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży spotkała się z technikiem kryminalistyki, by zgłębić tajniki zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Tego typu zajęcia są realizowane w ramach programu pomocy dydaktycznej w nauczaniu klas o profilu policyjnym, objętych patronatem komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu.

Podczas spotkania, które odbyło się w piątek 13 grudnia, technik kryminalistyki zaprezentował sprzęt wykorzystywany przez niego w służbie. Omówił metody i techniki zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. W luźnej pogadance przedstawił specyfikę swojej pracy. W dalszej części spotkania młodzież uczyła się zabezpieczać ślady pod czujnym okiem asp.sztab. Wojciecha Cyranowskiego.

Obecna na spotkaniu nadkom. Elżbieta Żulewska zachęcała młodzież do wstąpienia do służby, bo to zawód, w którym każdy dzień przynosi coś nowego. Wizyta w szkole była także okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie w szerokim tego słowa znaczeniu. Poruszono więc tematykę handlu ludźmi, przestępstw z nienawiści, przemocy w rodzinie, narkotyków i dopalaczy, czy bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.

Spotkania takie są dla młodych adeptów zawodu policjanta namiastką tego, z czym przyjdzie im się spotkać w służbie. Pozwalają też przedstawić szeroki wachlarz możliwości, jakie daje służba w policji.

Policja w Chodzieży prowadzi lekcje w klasach policyjnych. M...

Tekst i zdjęcia: Karolina Smardz-Dymek, KPP Chodzież

Polka wśród najbardziej wpływowych ludzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie