Policja w Chodzieży ostrzega przed oszustwami "na koronawirusa". Nie dajmy się nabrać!

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży opublikowała ostrzeżenie przed osobami, które chcą w nieuczciwy sposób zarobić na strachu przed koronawirusem. Chodzi nie tylko o sprzedaż środków mających rzekomo zwalczać chorobę, ale też o podszywanie się pod służby sanitarne

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży ukazało się ostrzeżenie i zarazem apel do mieszkańców, aby nie dali się nabrać i oszukać osobom, które wykorzystują strach przed koronawirusem w celu nieuczciwego zarabiania pieniędzy.

Chodzi o sprzedaż środków, posiadających rzekome zdolności do zapobiegania zakażeniu bądź jego zwalczania: na przykład amuletów czy specjalnych ziołowych herbatek. W ostatnim czasie - jak informuje chodzieska komenda - w internecie pojawiło się wiele takich ofert.

Policjanci radzą, by z rezerwą traktować informacje o metodach zwalczania choroby, które są publikowane w sieci - chyba, że pochodzą z oficjalnych źródeł, takich jak strony Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jednocześnie policjanci przestrzegają przed możliwością podszywania się przez oszustów pod służby sanitarne, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Zalecają, by w przypadku jakichkolwiek podejrzeń nie wpuszczać takich osób do domu i kontaktować się z policją.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie