Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Chodzieży opracowała plany priorytetowe. Czym zajmą się dzielnicowi?

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Chodziescy dzielnicowi - u góry od lewej: M. Kaźmierski, K. Graj, D. Kabat; na dole - K. Szumlicz, A. Weber, A. Sobańska
Chodziescy dzielnicowi - u góry od lewej: M. Kaźmierski, K. Graj, D. Kabat; na dole - K. Szumlicz, A. Weber, A. Sobańska
Jakimi sprawami chcą w szczególny sposób zająć się w tym półroczu chodziescy dzielnicowi? Zajrzeliśmy do sporządzonych przez nich planów priorytetowych

Dzielnicowi są często określani mianem „policjantów pierwszego kontaktu” - bo w pierwszej kolejności to właśnie im mieszkańcy zgłaszają różne problemy. Aby ich praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa była jeszcze skuteczniejsza, sporządzają oni plany priorytetowe, w których określają najważniejsze kierunki swoich działań.

Asp. Marcin Kaźmierski (rejon służbowy nr 1) zamierza w najbliższym półroczu skupić się na wykroczeniach związanych z zaśmiecaniem, niszczeniem zieleni, spożywaniem alkoholu, zakłócaniem porządku i nieobyczajnymi wybrykami w rejonie rzeki Bolemki na wysokości ul. Kaczorowskiego.

Mł. asp. Krzysztof Graj (rejon nr 2) chce ograniczyć, a nawet wyeliminować przypadki łamania przepisów dotyczących parkowania pojazdów w rejonie ul. Piekary, Raczkowskiego i Pl. Kopernika. Kierowcy nie stosują się do obowiązujących tam zakazów, a dodatkowo parkują auta na przystanku komunikacji miejskiej.

St. sierż. Dagmara Kabat (rejon nr 3) zakłada ograniczenie, a nawet całkowite wyeliminowanie spożywania alkoholu oraz zakłócania ładu i porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego przy ul. Gajowej.

Mł. asp. Kamil Szumlicz (rejon nr 4) chce zminimalizować liczbę wykroczeń, do jakich dochodzi na terenie parku im. Ostrowskiego. Do najczęstszych należą: zakłócanie ładu i porządku publicznego, używanie słów wulgarnych, nieobyczajne wybryki, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenu oraz niszczenie zieleni.

St. asp. Artur Weber (rejon nr 5) będzie baczniej przyglądać się zachowaniom młodzieży, która grupuje się w rejonie boiska i wiaty grillowej przy Orliku w Zacharzynie. Dochodzi tam do zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym, paleniem tytoniu, zakłócaniem ładu i porządku publicznego, zaśmiecaniem, niszczeniem mienia.

Sierż. Anna Sobańska (rejon nr 6) chce natomiast doprowadzić do spadku liczby zdarzeń drogowych na drodze nr 11 w Podaninie.

Zobacz też:

Policjanci z USA w ostatniej chwili wyciągnęli kierowcę z płonącego samochodu. Chwilę później auto eksplodowało

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto