Policja w Chodzieży: Nowy komendant Piotr Gruszka już oficjalnie kieruje chodzieską komendą [ZDJĘCIA]

Redakcja
Nadkomisarz Piotr Gruszka, który w ostatnich miesiącach pełnił w Chodzieży obowiązki komendanta policji, otrzymał oficjalne powołanie na szefa chodzieskiej komendy

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka mianował nadkom. Piotr Gruszkę na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży.

To trudna i odpowiedzialna praca. Jednak doświadczenie pana komendanta jest ogromne i jestem przekonany, że policjanci w Chodzieży będą mieć w panu ogromne wsparcie. Niech ta służba, daje panu wiele powodów do zadowolenia - powiedział szef wielkopolskiej policji.

Uroczystość miała miejsce w piątek 31 lipca 2020 r. w Poznaniu. Nadkomisarz Piotr Gruszka przez ostatnich kilka miesięcy pełnił w Chodzieży obowiązki komendanta - po tym, gdy jego poprzednik został odwołany w związku z głośną sprawą zabójstwa 2-letniego chłopca.

Decyzja o zmianie komendanta zapadła po tym, gdy do komendy wojewódzkiej dotarły sygnały, że we wcześniejszych działaniach, jakie policjanci podejmowali wobec dziecka, mogło dojść do nieprawidłowości. Sprawę zabójstwa przejął poznański Wydział dochodzeniowo-śledczy. Z kolei temu, czy dochowano wszystkich procedur, zaczął przyglądać się Wydział kontroli.

Zawieszeni w czynnościach zostali też prokurator rejonowy w Chodzieży i asesor, która prowadziła sprawę dotyczącą dziecka.

Piotr Gruszka, który zastąpił odwołanego komendanta Sławomira Sobańskiego, był wcześniej zastępcą komendanta miejskiego policji w Poznaniu. Od początku swojej służby w policji jest związany z pionem kryminalnym.

Policja w Chodzieży: Nowy komendant Piotr Gruszka już oficja...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie