Polarni Szamocin i Lodołamacze Margonin: Międzygalaktyczny Zlot Morsow w Mielnie nie mógł odbyć się bez nich!

Redakcja
Międzygalaktyczny Zlot Morsów w Mielnie 2020 przeszedł już do historii, ale Polarni Szamocin i Lodołamacze z Margonina będą go na pewno długo wspominali, bo bawili się świetnie. Sami zobaczcie!

Polarni Szamocin to "najmłodszy" klub morsów w powiecie chodzieskim. Powstał w lutym 2019 roku i od tego czasu wciąż zyskuje nowych członków. Pierwsze kąpiele odbywały się w kameralnym gronie, a teraz na spotkania nad Jeziorem Siekiera przychodzi nawet po kilkadziesiąt osób. Są wśród nich nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież.

W tym roku szamocińską flagę można było zobaczyć na plaży w Mielnie podczas Międzygalaktycznego Zlotu Morsów, który odbywał się w dniach 6-9 lutego 2020 r.

Sprawdź też

- Śmiało możemy napisać, że te dni były dla nas odlotowo kosmiczne. Wszyscy jesteśmy zachwyceni, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami częścią tego kosmosu, który tam zastaliśmy. Chcemy również bardzo podziękować organizatorom za możliwość udziału w tak niepowtarzalnej imprezie - napisali na Facebooku członkowie grupy, dołączając jako dowód zdjęcia z kąpieli w Bałtyku i spacerów po Mielnie.

Na zlocie nie mogło zabraknąć również Lodołamaczy z Margonina, którzy jeśli chodzi o zimowe kąpiele mają u nas najdłuższy "staż". Pierwsze spotkania nad Jeziorem Margonińskim zaczęli organizować już 20 lat temu. Wtedy, w obawie przed wzbudzaniem nadmiernej sensacji, do wody wchodzili ukradkiem. Aktualnie grupa liczy ok. 47 osób, a spotkania w odbywają się w niedziele o godz. 11 przy stanicy WOPR. Chętni kąpią się też w inne dni.

Zdjęcia: Polarni Szamocin, Lodołamacze Margonin

Polarni Szamocin i Lodołamacze Margonin: Międzygalaktyczny Z...

Wideo

Dodaj ogłoszenie