Pojedynek charytatywny w Chodzieży dla Doriana i Rozalii [FOTO]

MJ
Pojedynek charytatywny w Chodzieży dla Doriana i Rozalii [FOTO] MJ
Przez całą sobotę trwał "pojedynek charytatywny" w Chodzieży - czyli impreza, podczas której prowadzono zbiórkę pieniędzy dla Doriana i Rozalii, rodzeństwa cierpiącego na rzadki zespół Jouberta. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był mecz między policją i strażą pożarną

Przez całe sobotnie popołudnie 13 grudnia w Chodzieży odbywała się akcja pn. „Świąteczny pojedynek charytatywny”.

Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla chorego rodzeństwa, 3-letniej Rozalii i 8-letniego Doriana. Oboje cierpią na zespół Jouberta - rzadką chorobę, wywołującą postępującą niewydolność nerek i wątroby. Mają również problemy ze wzrokiem. Choroba wymaga przyjmowania wielu leków, które większości nie są refundowane w naszym kraju.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie rodzeństwa została zorganizowana przez komitet społeczny "Ukryte Marzenia". Imprezę zorganizowano w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży.

Dla najmłodszych przygotowano specjalny "plac zabaw". Tytułowy "pojedynek" to natomiast mecze między drużynami lokalnych firm i instytucji.

W pierwszym spotkaniu drużyna Lumagu przegrała z Komfortem 0:4. Następnie zawodnicy Europolu zmierzyli się z Insmontem. Lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 6:4.

Kulminacyjnym punktem imprezy był mecz pomiędzy chodzieską policją oraz państwową strażą pożarną. Od samego początku meczu strażacy narzucili szybkie tempo gry, jednak policjanci nie zamierzali ustępować i tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 4:4. Po zmianie stron, policja grała cały czas na swoim wysokim poziomie, natomiast strażacy opadli z sił i tym samym przegrali 11:5.

W przerwach między meczami można było oglądać pokazy taneczne oraz inne występy artystyczne.

Skomentuj: Pojedynek charytatywny w Chodzieży dla Doriana i Rozalii [FOTO]