Podsumowanie piłkarskich rozgrywek. Sześć drużyn z kompletem punktów.

od lewej: Karol Herman, Daniel Chmielnicki, Oliwier Kin i Kuba Szołdra z Polonii Chodzież Piotr Ślęzak
W tej kolejce sześciu drużynom z powiatu chodzieskiego powiodło się zdobyły komplet punktów, jedna zaliczyła porażkę.

W tej kolejce sześciu drużynom z powiatu chodzieskiego powiodło się i zdobyły komplet punktów, jedna zaliczyła porażkę.

Polonia Chodzież podejmowała Lubuszanina Trzciankę i bez problemu wygrała ten mecz.
Poloniści zdobyli cztery gole. Pierwszego zdobył nowy zawodnik Polonii Patryk Staszewski, kolejną bramkę na 2:0 w 35 minucie zdobył Marcin Hadała, kolejną ponownie Patryk Staszewski i na koniec jeszcze w 70 minucie rewelacyjnie grający siedemnastoletni Oliwier Kin podwyższył wyniki na 4:0. Wszyscy strzelcy w tym sezonie dołączyli do drużyny Polonii Chodzież. Takim wynikiem mecz się zakończył, który obejrzało 235 kibiców. Polonia zajmuje 2 miejsce w tabeli.

Sergiusz Garbowski trener Polonii Chodzież:

Myślę, że był to dobry mecz na przyzwoitym poziomie. Byliśmy zespołem lepszym, ale wiem że Lubuszanin będzie osiągał dobre wyniki. Nas cieszą kolejne punkty po niezłej grze

.

Leśnik

Leśnik Margonin podejmował Błękitnych Wronki, gdzie w tym spotkaniu wpadło aż 8 bramek.
Leśnik okazał się dużo lepszy od przeciwników, już w 5 minucie Tobiasz Janiszewski zdobył pierwszą bramkę na 1:0 i jeszcze 25 i 51 minucie. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, bo zawodnicy Leśnika Tobiasz Janiszewski, Jakub Kołak, Kamil Grabowski i Paweł Kurni zdobyli po jednej bramce, a goście dwie. Mecz zakończył się wygraną Leśnika 6:2. Leśnik zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Cezary Krukowski trener Leśnika Margonin:

Zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe, wykluczyliśmy silne punkty drużyny z Wronek, a sami zagraliśmy bardzo agresywnie oraz kreatywnie co pozwoliło nam stworzyć wiele sytuacji pod bramką rywala. Po dwóch słabszych meczach cieszy zwycięstwo.

Kłos i Korona

Kłos Budzyń podejmował Koronę Stróżewo w meczu derbowym o mistrzostwo V ligi. Mecz derbowy sprawił że na trybunach zasiadło 543 kibiców.

Już w pierwszych minutach było widać lekką przewagę gości, którzy bardzo intensywnie atakowali, ale dopiero w 32 minucie Damian Śmigielski zdobył pierwszą bramkę dla Korony na 0:1.

W drugiej połowie obie drużyny miał szansę zdobycia bramek, ale ostatecznie jednobramkowy wynik na korzyść gości się utrzymał. Korona zajmuje 4 miejsce, a Kłos 8.

Kuba Księżniakiewicz trener Kłosa Budzyń:

Nie daliśmy żadnych argumentów żeby ten mecz wygrać. To Korona była bardziej zdeterminowana i stwarzała więcej sytuacji podbramkowych. Zdecydowanie nasz najsłabszy mecz.

Mateusz Kunysz trener Korony Stróżewo:

Kolejny mecz derbowy za nami, z pewnością atrakcyjny dla kibiców. Rozstrzygnęliśmy ten mecz na naszą korzyść, zwycięstwo odnieśliśmy zasłużenie. Cieszy mnie dobra postawa całej drużyny.

Korona Stróżewo w sobotę 10 września będzie świętować 20 lecie klubu na które zaprasza wszystkich.

Klasa A

Iskra Wyszyny wygrała na wyjeździe z Wartą Obrzycko 1:2, dla Iskry bramki zdobyli Miłosz Laskowski i Hubert Wojciechowski.

Marek Trzebny trener Iskry Wyszyny:

To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Taktycznie nie pozwoliliśmy gospodarzowi na zbyt wiele. Szybko strzelone dwie bramki i do przerwy prowadziliśmy. W drugiej połowie mogliśmy strzelić trzecią bramkę i grać spokojnie. Gospodarze w końcówce zdobyli gola i już tradycyjnie do końca było dużo emocji. Dziękuję chłopakom za charakter i zdrowie zostawione na boisku

.

Kłos II Budzyń wygrał na własnym boisku z Włókniarzem Okonek 7:1. Bramki zdobyli Krzysztof Troczyński x 3, Łukasz Gargoliński x 2 i Kacper Hekiert x 2.

Sokół Szamocin wygrał u siebie z Leżenicą Nowy Dwór 1:0 po bramce Jacka Figaszewskiego.