Podczas trzech zawodów mogli sprawdzić się chodziescy wędkarze

Bożena Wolska
Wędkarze z Koła PZW w Chodzieży mogli sprawdzić swoje siły podczas trzech zawodów: na rzece, jeziorze i morzu.

Wędkarze koła wędkarskiego PZW w Chodzieży mogli sprawdzić się podczas trzech zawodów. Odbyły sie na Noteci, na morzu i na jeziorze Strzeleckim.
Zawody spiningowe
Na Noteci zorganizowano Spinningowe Mistrzostwa Koła 2017, w których wystartowało 18 zawodników. Pierwsze miejsce zdobył Jacek Somerfeld zdobywając 2345 pkt zdobywając Mistrz Koła 2017, drugie miejsce zdobył Mariusz Maternowski, trzecie - Przemysław Frydrych.
Puchary i medale wręczyli prezes Koła Krzysztof Liskowski i wiceprezes Krzysztof Paluszkiewicz. Sędzią Głównym zawodów był Edward Chludziński.
Mistrzostwa morskie
Z 30 kwietnia na 1 maja spinningiści morscy z chodzieskiego Koła PZW wybrali się w 24-godzinny rejs, aby rozegrać Spinningowe Mistrzostwa Morskie 2017 na morzu Bałtyckim. Wypłynęli z portu w Darłówku na jednostce SHANNON. W zawodach wystartowała 14 wędkarzy. Pierwsze miejsce zdobyłł Jerzy Skibicki zdobywając 32000pkt, drugie miejsce zdobył Krzysztof Szmyt, a trzecie - Marcin Szmyt.
Po raz kolejny tytuł Mistrza Koła obronił Jerzy Skibicki.
- Dziękuje w imieniu Zarządu Koła wszystkim kolegom, dzięki którym udało się zorganizować i sprawnie przeprowadzić te zawody. Tym razem pogoda dopisała, ryby połowili wszyscy, dorszy było bardzo dużo, ale drobne - mówi prezes Koła PZW Krzysztof Liskowski.
Na Strzeleckim
Koło PZW w Chodzieży wspólnie z Urzędem Miasta w Chodzieży zorganizowało także na jeziorze Strzeleckim zawody wędkarskie – spławikowe o „Puchar Burmistrza Miasta Chodzieży”. Te zawody zaliczane były do cyklu GP Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.
W zawodach startowało 28 wędkarzy, między innymi z Piły, Wałcza, Trzcianki, Kaczor, Ujścia i Chodzieży. Zawody rozgrywane były w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Koła PZW Wałcz Miasto, drugie miejsce drużyna z Koła PZW Piła Złota Kaczka, trzecie - Koło PZW Nafta Piła, natomiast drużyna gospodarzy stanęła na czwartym miejscu.
Puchary wręczył Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz. Sędzią Głównym zawodów był Edward Chludziński.